ادرار سوختگی و مقابله با آن | بیماری

: سرویس سلامت آکا ایران به نقل از دکتر سلام:

 

 ادرار سوختگی کودکان رو با چه روشای درمانی می تونیم برطرف کنیم چه پیشنهادایی باید در نظر بگیریم تا بتونیم مانع این شیم پیشنهادایی در این مورد واسه مادران دارییم

درماتیت به وجود اومده به وسیله ادرار و مدفوع در شیرخواران یکی از مشکلاتی که ممکنه تازه مادران با اون مواجه شن. از اونجا که مدفوع اسیدیه، اگه زیادتر از اندازه روی پوست پای شیرخوار بمونه، می تونه منتهی به سوختگی پا و تورم، التهاب و قرمزی شه و ادرار هم باعث سوختگی و آسیب جلدی پوست شه.

 البته با رعایت موارد ساده ای میشه از بروز این آسیب پیشگیری کرد. واسه این منظور، پیشنهاد می شه پیشنهادای دکتر آتوسا فولاگر، متخصص کودکان رو بخونین.

واسه بهبود ادرارسوختگی به کار گیری پودربچه پیشنهاد نمی شه
مهم ترین نکته در پیشگیری از بروز درماتیت به وجود اومده به وسیله ادرار و مدفوع، تعویض به موقع پوشک و تمیز و چرب کردن این ناحیه از بدنه تا ادرار یا مدفوع باعث سوختن پوست نشه. ضمن اینکه بهتره بعد از هربار تعویض پوشک، به مدت کوتاهی این نواحی بدن در نزدیکی هوا قرار بگیره.

با این حال اگه شیرخوارتان دچار ادرار سوختگی شد و پوست این نواحی از بدن قرمز و ملتهب بود، می تونین از پمادهای ضدالتهاب از جمله کلوتریمازول یا اکسیددوزنگ یا کالاندولا واسه بهبود پوست پای کودک استفاده کنین.

هم اینکه باید پوشک شیرخوار رو کمی آزاد ببندین و اگه کودکتون سینه خیز راه نمی ره، بعد از عوض کردن پوشک اجازه بدین قسمتی که دچار سوختگی ادرار شده در برابر هوا باشه.
اما اگه این اقداما رو انجام دادین و درماتیت پای بچه به وجود اومده به وسیله پوشک ادامه داشت، حتما به دکتر مراجعه کنین چون ممکنه عفونت قارچی و باکتریایی ایجاد شده باشه که نیازمند درمان موضعی و سیستمیکه.

نکته ای که باید به اون به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اینه که در ادرار سوختگی ساده یا حساسیت به پوشک، فقط نواحی ای که با پوشک درتماسه به دلیل رطوبت و گرما و تماس با ادرار، دچار سوختگی، التهاب و تورم و قرمزی پوست می شه درحالی که در عفونت قارچی و باکتریایی، چینای کشاله ران هم درگیر می شه.

پس اگه شیرخواران دچار عفونت برفکی دهن و همزمان با اون ادرار سوختگی شده و چینای کشاله ران دچار تورم، قرمزی و.. است، حتما اونو پیش دکتر ببرین چون نیازمند درمان ضدقارچیه. برخلاف تصور بعضی از افراد، هنگام ادرار سوختگی، به کار گیری پودر بچه به دلیل اینکه شامل ذرات ریز تالکه اصلا پیشنهاد نمی شه چون توانایی ته نشین و رسوب در ریه و درآخر مشکلات فیبروز ریوی و سرطانای ریوی رو در درازمدت داره.

سلامانه،

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو