ادعای جدید درباره اضافه وزن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۸

: ادعای نوین درباره اضافه وزن

چاقی می تونه عامل خیلی از بیماریا باشه اما بعضی کارشناسان ادعا می کنن که این مشکل جهانی می تونه تاثیر مثبت هم داشته باشه.

به گزارش ایسنا،  بررسیا نشون میده اگه آدما به دلیل دچار شدن به یه مریضی عفونی مثل ذات الریه در بیمارستان بستری باشن، داشتن اضافه وزن یا چاقی می تونه تا حدودی احتمال مرگ اونا بر اثر مریضی رو کم کنه.
محققان دانمارکی به جمع آوری اطلاعات بیشتر از ۳۵ هزار مریض که به دلیل عفونت در فاصله سالای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در بیمارستان بستری شده بودن، پرداختن. هم اینکه بررسی شد در میون این بیماران وزن بر احتمال خطر مرگ در مدت زمان سه ماه پس از ترخیص تاثیری داشته یا خیر؟
محققان دیدن خطر مرگ در مریضایی که وزن پایینی داشتن نسبت به مریضایی با وزن طبیعی دو برابر بیشتر بوده. هر چند به نظر میاد این وضعیت با کاهش وزن گذشته به وجود اومده به وسیله مریضی نهفته در رابطه باشه. در عین حال احتمال مرگ در افراد لاغری که تازگیا وزن خود رو از دست نداده بودن، افزایش پیدا نمی کنه.
به گزارش هلث دی نیوز، محققان هم اینکه دیدن در بیماران گرفتار هم اینکه وزن احتمال فوت ۴۰ درصد و در بیماران چاق ۵۰ درصد کمتر از آدمایی بوده که وزن طبیعی داشتن.
یکی از محققان ارشد این مطالعه درباره این ادعا گفت: دو دلیل می تونه وجود داشته باشه که احتمال مرگ در افراد چاق گرفتار به عفونت نسبت به مریضایی با وزن طبیعی کمتره. اول اینکه چاقی موجب التهاب می شه و همین التهاب شدید شدن عکس العمل سیستم ایمنی رو به دنبال داره که می تونه به افراد کمک کُند مراحل خوب شدن رو بهتر طی کنن. دومین دلیل اینه که افراد چاق کمتر دچار ضعف و تحلیل رفتن بدن بر اثر مریضی می شن و این افراد ذخایر انرژی بیشتری دارن که از اونا حفاظت می کنه.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو