ادعای جدید دندانپزشکان درباره استفاده از نخ دندان | بیماری

: ادعای جدید دندانپزشکان درباره به کار گیری نخ دندون

: به کار گیری نخ دندون به درد بخور نیس مگه در شرایطی که فاصله بین دندانا به حدی کم و چسبیده به هم باشه که به کار گیری مسواک بین دندانی ممکن نباشه و نخ دندون انتخاب بهتری باشه.

نخ دندون بهتره یا مسواک؟

انجمن دندونپزشکی انگلیس اعلام کرد: به کار گیری نخ دندون تاثیری بر سلامت دندانا نداره و حتی می تونه اتلاف وقت باشه.براساس مطالعه جدید این انجمن، اختصاص پنج دقیقه در روز به به کار گیری نخ دندون فایده ای نداره یا تاثیر اون بسیار ناچیزه چون که دلایل مستندی مبنی بر تاثیرگذاری این روش وجود نداره و الان در آمریکا پیشنهادای پزشکی واسه به کار گیری نخ دندون از دستورالعملای رسمی بهداشتی حذف شده.

به گفته کارشناسان این انجمن، تحقیقات مربوط به کارآیی نخ دندون قابل اعتماد نیستن چون بعضی از اونا فقط به مدت دو هفته انجام گرفته و در این مدت کوتاه، پوسیدگی دندون یا بیماریای دهن کمتر احتمال داره، اتفاق بیفته. پرفسور دامئین والمسلی از انجمن دندون پزشکی انگلیس گفت: به کار گیری نخ دندون کمترین تاثیر رو داره. هم اینکه واسه پاکسازی نواحی بین دندانی به کار گیری مسواک بین دندانی مفیدتره. با این حال به کار گیری نخ دندون به درد بخور نیس مگه در شرایطی که فاصله بین دندانا به حدی کم و چسبیده به هم باشه که به کار گیری مسواک بین دندانی ممکن نباشه.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته والمسلی بهترین روش واسه کاهش خطر پوسیدگی دندون و بیماریای لثه، مسواک کردن دندانا دو بار در روز با خمیر دندون های شامل فلوراید و مراجعه منظم به دندانپزشکه. هم اینکه لازمه از مصرف مواد قندی تا حد لازم دوری شه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو