ادویه ای مفید برای بیماران دیابتی | ادویجات

این ادویه شامل چندین عامل مهم واسه سلامت قلب است.
پزشکان تو یه مطالعه جدید تاکید کردن که دارچین نه فقط یه ادویه خوش عطر و مطبوع واسه شکلای جور واجور خوردنیا هستش، بلکه مصرف اون به بهتر شدن سطح سلامت مبتلایان به دیابت نوع دوم هم کمک می کنه.

کارشناسان علوم پزشکی دانشگاه علوم بهداشتی غربی در کالیفرنیا در این مطالعه به این نتیجه رسیدن که اندازه قندخون ناشتا در افراد گرفتار به دیابت نوع دوم که از مکملای گیاهی دارچین طبق راهنمایی دکتر متخصص استفاده می کنن، نسبت به بقیه بیماران دیابتی پایین تره.

هم اینکه در این بررسی مشخص شد دارچین شامل چندین عامل مهم واسه سلامت قلبه که به کاهش کلسترول بد خون و چربی مضر تری گلیسرید و افزایش کلسترول خوب خون کمک می کنن.

در بازبینی اطلاعات جمع آوری شده از ۵۴۳ مریض گرفتار به دیابت نوع دوم، پزشکان تو یه بازه وقتی ۴ تا ۱۸ هفته ای به مقایسه مریضایی که دارچین رو به شکل قرص مصرف کردن با گروهی دیگری از بیماران که دارچین استفاده نکردن، پرداختن.

پزشکان در بررسیای قبلی خود در سال ۲۰۰۸ میلادی در مورد مکملای دارچین اعلام داشتن که این ماده خوراکی هیچ تاثیری بر سطح کلسترول یا قندخون نداره اما اونا در آخرین بررسیای خود اطلاعات جمع آوری شده از بیماران دیابتی رو هم مورد مطالعه قرار دادن.

تحقیقات اولیه نشون دهنده اون هستش که ترکیب سینامال بدین موجود در دارچین، فایده های درمانی فوق العاده ای داره.

با اینکه هنوز مشخص نیس بقیه ترکیبات موجود در دارچین چیجوری می تونن به بهتر شدن روند تنظیم قندخون کمک کنن اما پزشکان فکر می کنن که این ادویه می تونه موجب ترشح و تاثیرگذاری بهتر انسولین در بدن شه.

منبع : isna.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو