ادویه ای که از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند | ادویجات

 

 

سیتوکینا موجب پیشرفت سرطان و متاستاز می شن.

 

کارکامین یکی از اجزای اصلی زردچوبه و ادویه کاریه که در کنترل واکنشای التهابی نقش داره. این ماده یک ترکیب پلی فنلیه که موجب ایجاد رنگ زرد در زردچوبه و ادویه کاری می شه. پودر زردچوبه  از چند سال قبل واسه درمان بیماریای التهابی جور واجور مانند آرتروز کاربرد داشته.

در تحقیقات سالیان گذشته کاربرده های درمانی بسیاری واسه کارکامین مشخص شده. مثلا در ماه مارس سال ۲۰۱۲ تحقیقات محققان ایالت میشیگان نشون داد که کارکامین واسه بیماران گرفتار به پارکینسون خوبه. تحقیقات محققان آلمانی نشون میده که کارکامین گسترش (متاستاز) سرطان پروستات رو متوقف می کنه.

سرطان پروستات یکی از شایع ترین موارد بدخیمیه که بیشتر دیر تشخیص داده می شه و وقتی درمان شروع می شه که سرطان به بافتای دیگه بدن سرایت کرده (متاستاز) و خطر مرگ مریض رو تهدید می کنه.

تحقیقات قبلی نشون داده بود که کارکامین متاستاز تومور در سرطان ریه، سینه و سرطانای سر و گردن رو هم متوقف می کنه. کارکامین موجب کاهش سنتز ترکیباتی موسوم به سیتوکین به وسیله سلولای تومور می شه. سیتوکینا موجب پیشرفت سرطان و متاستاز می شن.

محققان فکر می کنن که میشه از کارکامین به عنوان عامل پیشگیری کننده در بیماران گرفتار به BHP (افزایش خوش خیم سلولای پروستات) و یا زنان با سابقه خانوادگی سرطان سینه استفاده کرد.

 

 

منبع: seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو