ادویه ای که باعث خوش اخلاقی همسر می شود | تغذیه سالم

ادویه ای که باعث خوش اخلاقی همسر می شه

زردچوبه به دلیل دارا بودن بعضی از ویتامینا، فلزها، کلسیم، فواید زیادی داره و هیچ سمی نداره و مصرف اون مضر نبوده و عوارضی نداره؛ ازاین رو، مصرف اون هیچ مشکلی بوجود نمی آورد.
زردچوبه دارای فواید زیره:
۱ – بهبود اخلاق آدم: طب مکمل و جانشین از زردچوبه واسه بهتر شدن وضعیت خواب و خلاص شدن از افسردگی استفاده می کنه.
۲ – کنترل قند: زردچوبه اندازه قند خون رو تنظیم می کنه و مقاومت در برابر انسولین رو کم می کنه و به عنوان یه داروی مقاوم ضد دیابت نوع ۲ عمل می کنه و وقتی با ادویه های دیگه مخلوط می شه اندازه قند خون رو کم می کنه.
۳ – گردش خون : زردچوبه موجب تنظیم گردش خون می شه و پاک کننده طبیعی واسه کبد هستش.
۴ -هضم غذا : زردچوبه از قدرت هضم بالایی برخورداره و سوخت و ساز رو زیاد می کنه و مانع از نفخ در معده می شه، اما اگه فردی به مریضی التهاب کیسه صفرا مبتلاست، نباید از اون به عنوان یه مکمل غذایی استفاده کنه چون وضعیت این مریضی رو خیلی بد تر می کنه.
۵ -دفع مریضی : زردچوبه مانع از مریضی فراموشی می شه.
۶ – آرامش دهنده زخما: زردچوبه خاصیت پاک کننده و ضد التهاب و عفونت داره و در درمان سوختگی های سطحی و کوفتگیا و بریدگیا خوبه و می تونه مانع از التهابای پوستی شه.
۷ –درد مفاصل : یکی دیگه از خاصیتای زردچوبه، جلوگیری از درد مفاصل و کشنده دردها هستش.
۸ -سرطانزا : زردچوبه مانع از سرطان می شه و به حفظ سلولای سالم کمک می کنه و از ترشح آنزیمایی که به رشد سلولای سرطانی کمک می کنه، جلوگیری می کنه.
۹ – کمک به داشتن پوست بهتر: مصرف زردچوبه باعث می شه که پوستی شفاف تر و سرحال تر داشته باشین.
۱۰- سلامت قلب: این ادویه، مانع از سکته و تصلب شرایین می شه و از اندازه کلسترول خون کم می کنه و در نتیجه به سلامت قلب کمک می کنه.
درصورتیکه مقداری زردچوبه رو با مقداری آب لیمو و یه قاشق آب گوجه فرنگی و مقداری آرد مخلوط کنین، همه این خواص رو دارا می شه. این مخلوط رو به مدت ده دقیقه روی گودیای دور و بر و زیر چشم بذارین، در سریع ترین زمان ممکن ، گودیا رو برطرف می کنه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو