ادویه ای که سرطان سینه را مغلوب می کند | ادویجات

محققان، ساخت این ایمپلنت رو انقلابی جدید در مقابله با سرطان سینه می دونن.
محققان دانشگاه لوییزویل در کنتاکی آمریکا، موفق به ساخت ایمپلنتی شدن که می تونه رشد تومورهای سرطانی سینه رو با به کار گیری زردچوبه یا ادویه کاری متوقف کنه.

تحقیقات جور واجور محققان نشون میده ماده کارکامین که موجب رنگ زرد روشن در ادویه کاریه، می تونه به کوچیک شدن سلولای سرطان سینه کمک کنه. اما داشتن یه رژیم غذایی پر از کاری تاثیری در درمان سرطان نداره. چون این ماده در معده شکسته شده و خاصیت خود رو از دست میده.
حالا محققان ایمپلنتی طراحی کردن که می تونه کاری رو به بدن وارد کنه. اونا فکر می کنن ادویه کاری می تونه اثر هورمونای تغذیه کننده سلولای سرطان سینه رو نابود کنه. محققان در این ایمپلنت، ۲۰۰ میلی گرم پودر کاری رو در داخل کپسولای کوچیکی بسته بندی کردن که فقط دو میلی متر طول داره. واسه اجرای این تحقیق، محققان این ایمپلنت رو که هر کدوم شامل دو کپسول بود وارد بدن موشای سرطانی کردن. گروه دیگری از موشای سرطانی با رژیم غذایی روزانه شامل ادویه کاری تغذیه شدن.

اونا به مدت چهار ماه رشد تومور رو در بدن موشا بررسی کرده و به این نتیجه رسیدن که ماده کارکامین کاری، در موشا دلیل کاهش تومورهای سرطانی تا حدود یه سوم شده و اندازه تولید سلولای تهاجمی سرطانی رو کم می کنه. محققان، ساخت این ایمپلنت رو انقلابی جدید در مقابله با سرطان سینه می دونن.

قبل از اینم اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و امتیازات بالقوه ادویه کاری در پیشگیری از مریضی فراموشی واسه محققان شناخته شده بود. کاری ، ادویه ایه که معمولا در آشپزی هندی کاربرد داره و از ترکیب چند پودر یا ادویه دیگه س. با پیشرفت ارتباطات و آگاهی مردم از فرهنگ و تمدن دیگه کشورها در بیشتر کشورها از این ادویه در جفت و جور غذاهای جور واجور و در پخت غذاهایی که نیاز به ادویه خاص ندارن، استفاده می کنن.

پودر کاری با اینکه به صورت یه ادویه جدا از هم فروخته می شه، ولی ترکیبات اون در کشورها و ملل جور واجور، فرق داره اما واقعا: مخلوطی از زردچوبه، دارچین، سیر، هل، زیره، فلفل و گشنیز است اما عنصر اصلی پودر کاری در تموم کشورها، زردچوبه س که موجب رنگ زرد قشنگتر و خاصیت فوق العاده اون می شه.

منبع : ایرنا

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو