ادویه ای که می تواند تنها ظرف یک ساعت سبب افزایش حافظه شما شود | طب ایرانی

ادویه ای که می تونه دلیل افزایش حافظه شه

اودیه ها بخش دوست داشتنی غذاها هستن که عده زیادی رو علاقه مند خوردن می کنه. ادویه زردچوبه بیشتر در غذاهای هندی و آسیایی پیدا میشه و عطر و رنگ خوبی به غذا میده.

تحقیقات گذشته نشون داده که یکی از مواد فعال در زردچوبه به نام کورکومین می تونه تاثیر خوبی روی حافظه کوتاه یا بلندمدت بزرگ سالان شصت تا هشتاد و پنج سال بزاره. واسه آشنایی بیشتر با ادویه ای که می تونه تنها ظرف یه ساعت دلیل افزایش حافظه شما شه در این مقاله از ۷گنج با ما همراه شید.

ادویه ای که می تونه تنها ظرف یه ساعت دلیل افزایش حافظه شما شه

تحقیقاتی که در دانشگاه تکنولوژی سوینبرن در ملبورن استرالیا انجام شد نشون داد که مصرف مکمل کورکومین پس از یه ساعت اثرات خود رو روی حافظه میذاره. اونا تستای زیادی روی شرکت کنندگان انجام دادن و مشخص شد که کورکومین در خلق و خو، خون و مهارتای شناختی اثرات سریع و بلند یه مدت میذاره. تنها یه ساعت بعد از مصرف شرکت کنندگان بهبود زیادی در حافظه خود نشون دادن.

شرکت کنندگان یافته های بهتری بعد از مصرف عادی ۴ هفته ای مکمل کورکومین نشون دادن. مشخص شد که اونا در سطح انرژی خود، اندازه آرامش و کارکرد حافظه پیشرفت مثبتی داشتن. حتی استرس، خستگی و ناراحتیای این چنینی هم با درمان دراز مدت مکمل کورکومین بهبود پیدا کرده. کاهش کلسترول هم از جمله مواردی بود که بعد از مصرف کورکومین در بدن مصرف کنندگان اتفاق افتاد.

بیماران آلزایمری با علائم شدید از جمله زوال عقل، تحریک پذیری، بی قراری، اضطراب و بی تفاوتی با مصرف مکمل کورکومین تونستن به بهبودهای زیادی برسن. تحقیقات انجام شده روی داوطلبان که ۷۶۴ میلی گرم زردچوبه با مقدار استاندارد ۱۰۰ میلی گرم کورکومین به طور روزانه مصرف می کردن و به مدت ۱۲ هفته اونو ادامه دادن، مشخص شد که علائم فراموشی در این بیماران کم شده. هم اینکه هیچ گونه علائم منفی هم مشاهده نشده.

یافته ها به دست اومده روی مکمل کورکومین با برند Longvida امتحان شده، با این حال برنده های دیگه هم اگه مرغوب باشن می تونن همین یافته ها رو به دنبال دارا باشن. پیشنهاد من اینه که افراد گرفتار به مشکلات مغزی روزانه ۴۰۰ میلی گرم کورکومین رو در سه نوبت مصرف کنن. البته قبل از اون مشورت با دکتر لازمه.

.

منبع : ۷ganj.org

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو