ادویه بخورید به ۳ دلیل! | تغذیه سالم

تحقیقات قبلی نقش بعضی اودیه ها رو در افزایش توان جنسی به اثبات رسونده ان.
اضافه کردن تنها کمی ادویه به غذا می تونه دقیقا همون چیزی باشه که واسه بهبود خیره کننده سلامت بدن خود به اون نیاز دارین. یافته های بررسی تحقیقات جور واجور نشون دهنده افزایش تمایل به به کار گیری شکلای جور واجور اودیه ها در رژیم غذایی روزانه افراده.

در این گزارش به نقل از هفته نامه تایم به سه دلیل مهم واسه خوردن ادویه اشاره می شه:

کمک به کاهش وزن
یافته های خیلی از تحقیقات جدید تایید می کنه که اضافه کردن کمی ادویه به رژیم غذایی روزانه تا چند سانتیمتر از اندازه دور کمر کم می کنه. هم اینکه مطالعه ای که از طرف کارشناسان سلامت در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس انجام شده نشون میده که فلفل، بدن رو مجبور می کنه تا کالری بیشتری بسوزونه. در مطالعه مشابهی هم مشخص شد قرصی که از ترکیبات فلفلی جفت و جور شده به زنان و مردان کمک می کنه تا چربی بیشتری بسوزونن.

کاهش خطر دچار شدن به سرطان
وجود یه ترکیب شیمیایی با نام کاپسایسین در فلفل تاثیر مثبتی در افزایش فعالیت گیرنده های سلولی در سطح روده می شه. این گیرنده های سلولی با فعالیت همیشگی خود می تونن رشد تومورهای سرطانی رو به کمترین حد ممکن برسانند. یافته های این مطالعه هم اینکه نشون میده که کاپسایسین نه فقط خطر تشکیل تومورهای سرطانی رو کم می کنه بلکه دلیل طول عمر هم می شه.
جزئیات بیشتر دراین باره در مجله تحقیقات بالینی منتشر شده.

افزایش توان جنسی
تحقیقات قبلی نقش بعضی اودیه ها رو در افزایش توان جنسی به اثبات رسونده ان. علاوه بر این در بررسی یه مطالعه که در مجله بین المللی تحقیقات غذا در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شده اومده جینسینگ و زعفران توان جنسی رو زیاد می کنن. با این حال کارشناسان بازم مطمئن نیستن مصرف چقدر از این اودیه ها می تونه بهترین تاثیر رو داشته باشه.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

بستن منو