ادویه جات عمر را طولانی می کند | ادویجات

 

 

گذشته شکلای جور واجور فلفل ها

فرهنگای بسیاری در سرتاسر جهان در طول چند سال از اودیه ها و سسای تند، نه فقط واسه مزه، استفاده کردن. فلفل و ادویه های تند و بقیه ادویه جات در اول در تمدنای باستانی واسه تزئینات و مصارف داروئی استفاده می شد. امروزه، ترکیبات خیلی از غذاهای سنتی هنوز در امریکای لاتین، آسیا، خاورمیانه و آفریقا استفاده میشن.

عادی ترین نوع فلفل که در سر تا سر جهان استفاده میشن، شیلی پِپِر یا همون فلفل قرمز است که بعد از نمک محبوب ترین ادویه هستش. این نوع فلفل اول در پرو، مکزیک و به وسیله سرخپوستان امریکایی ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در قرن ۱۵ و ۱۶ استفاده می شد. فلفل قرمز و بقیه شکلای جور واجور فلفلای ادویه دار به وسیله کاشفین به بقیه جهانیان در اروپا، آسیا و افریقا معرفی شدن.

به چه دلیل ادویه جات تند سلامتی بخش هستن؟

تموم فایده ها و اثرات مثبت فلفل قرمز و بقیه فلفلای تند در کپسای سین، شیره این فلفل هاست که تندی این فلفلا هم به خاطر وجود این ماده س. کپسای سین ماده ای بی بو و بی مزه س و از نظر علمی ثابت شده که در خیلی از موارد مثل فشار خون، کلسترول، درد مفاصل، افسردگی و مشکلات گوارشی واسه سلامتی خوبه.

کپسای سین اول درد رو کمی تحریک می کنه اما بعد شدت اونو کم می کنه. به خاطر این معمولاً از کپسای سین به عنوان درمانی مناسب واسه خلاص شدن از درد به خصوص واسه دردای بعد از عمل جراحی، درد مفاصل، درد گلو و ناراحتیای پوستی خاص استفاده می شه. اما فلفلا تنها مواد تند مزه ای نیستن که سلامتی شما رو بالا می برن.

زردچوبه که ماده اصلی خیلی از سسای تند و کاریا هستش و اولین بار در غذاهای خاور میانه، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شده، هم بسیاری فایده ها از خود نشون داده.

ماده اصلی زردچوبه، کارکامینه که پیشرفت بعضی امراض ویروسی رو در بدن کند میکنه. تازگیاً هم نتایجی در مورد بروز مریضی فراموشی نشون داده و می تونه به عنوان دارویی جلوگیری کننده در این رابطه استفاده شه.

تحقیقات گذشته نشون میده که در فرهنگایی که در برنامه غذایی شون از فلفل و ادویه جات استفاده می کنن، مریضیای سرطانی و حملات قلبی و انسداد جریان خون کمتر اتفاق میفته.

ادویه

غذاهای تند بخورین، بیشتر زندگی کنین

می گن که  مصرف فلفل قرمز و بقیه ادویه جات تند باعث تنگی نفس، زخم معده و دل درد می شه. باید بگیم که به جز تنگی نفس، از بیشتر ادویه جات و سسای تند واقعا واسه درمون یا جلوگیری از این ناخوشیا استفاده می شه.

رژیمای غذایی که در اونا بسیار از فلفل قرمز و بقیه فلفلای شامل کپسای سین و بسیاری ادویه های تند دیگه مثل زردچوبه استفاده می شه، سلامتی عمومی بدن رو بالا می بره و ممکنه از خیلی مریضیای جدی و خطرناک جلوگیری کنه.

منبع : Hamshahrionline.ir

پاسخی بگذارید

بستن منو