ادویه هایی برای لاغری | بیماری

: پربیننده ترین هـا

همیشه از گیاهان و اودیه ها واسه طعم و مزه بخشیدن به غذاها استفاده می کنیم اما این مواد محبوب و مورد استفاده هر روز ما واسه لاغر شدن هم به درد بخور هستن.

دارچین :

علاوه برافزایش متابولیسم که قدم مهمی در کمک به لاغری و هم حفظ وزنی سالمه، قند خون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه تری گلیسیریدها، چربی بد و اندازه کلسترول کل بدن رو در افراد مبتلابه دیابت نوع دوم کم می کنه. علاوه بر این مصرف دارچین سوخت و ساز گلوکز رو تا ۲۰ درصد زیاد می کنه.

زردچوبه :

این ادویه خوش رنگ شامل کورکومینه که رگای خونی رو از تشکیل بافت چربی اضافی بازمی داره که اینم وزن رو کم می کنه هم چربی بدن رو.

زیره :

که هم واسه تولید انرژی و هم گوارش به درد بخوره به افزایش کنترل گلایسمیک در افراد مبتلابه دیابت نوع دوم هم کمک می کنه. هم اینکه از خاصیت ضد اضطراب و هم تقویت حافظه برخورداره.

زنجبیل :

که طبع گرمی داره به آروم و نرم کردن روده کمک می کنه. هم اینکه خاصیت ضدالتهابی داره. تحقیقات نشون داده که زنجبیل می تونه هم سوخت وساز بدن رو زیاد کنه و هم جلوی اشتها رو بگیره.

قاصدک :

که تموم بخشای اون خوراکیه در کند کردن سیستم گوارش که موجب می شه فرد به یه وقتی طولانی تر احساس سیری کنه مؤثره. علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی شامل فیبر، بتا کاروتن و ویتامین ک ۱ و هم دیگه ویتامینا و مواد معدنیه.

خردل :

می تونه اندازه متابولیسم رو تا ۲۵ درصد به یهو زیاد کنه. با مصرف روزانه ۳ و نیم قاشق چای خوری خردل می تونین روزانه ۴۵ کالری اضافی بسوزونین.

منبع: پرسیار

.

منبع :

پاسخی بگذارید

بستن منو