ادویه هایی برای لاغری | طب ایرانی

گیاهان دارویی واسه لاغری

 

 همیشه از گیاهان و اودیه ها واسه طعم و مزه بخشیدن به غذاها استفاده می کنیم اما این مواد محبوب و مورد استفاده هر روز ما واسه لاغر شدن هم به درد بخور هستن.
 
دارچین :
علاوه برافزایش متابولیسم که قدم مهمی در کمک به لاغری و هم حفظ وزنی سالمه، قند خون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه تری گلیسیریدها، چربی بد و اندازه کلسترول کل بدن رو در افراد مبتلابه دیابت نوع دوم کم می کنه. علاوه بر این مصرف دارچین سوخت و ساز گلوکز رو تا ۲۰ درصد زیاد می کنه.

مصرف دارچین، کمک خوبی واسه کاهش وزن باشه

 
زردچوبه :
این ادویه خوش رنگ شامل کورکومینه که رگای خونی رو از تشکیل بافت چربی اضافی بازمی داره که اینم وزن رو کم می کنه هم چربی بدن رو.

زردچوبه ، هم وزن رو کم می کنه هم چربی بدن رو

  زیره :
که هم واسه تولید انرژی و هم گوارش به درد بخوره به افزایش کنترل گلایسمیک در افراد مبتلابه دیابت نوع دوم هم کمک می کنه. هم اینکه از خاصیت ضد اضطراب و هم تقویت حافظه برخورداره. 

زیره هم واسه تولید انرژی خوبه و هم باعث لاغری میشه

  
 زنجبیل :
که طبع گرمی داره به آروم و نرم کردن روده کمک می کنه. هم اینکه خاصیت ضدالتهابی داره. تحقیقات نشون داده که زنجبیل می تونه هم سوخت وساز بدن رو زیاد کنه و هم جلوی اشتها رو بگیره.  

زنجبیل می تونه جلوی اشتها رو بگیره و باعث لاغری شه

 

 قاصدک :
که تموم بخشای اون خوراکیه در کند کردن سیستم گوارش که موجب می شه فرد به یه وقتی طولانی تر احساس سیری کنه مؤثره. علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی شامل فیبر، بتا کاروتن و ویتامین ک ۱ و هم دیگه ویتامینا و مواد معدنیه.   

قاصدک باعث میشه  فرد به یه وقتی طولانی تر احساس سیری کنه 

خردل :
می تونه اندازه متابولیسم رو تا ۲۵ درصد به یهو زیاد کنه. با مصرف روزانه ۳ و نیم قاشق چای خوری خردل می تونین روزانه ۴۵ کالری اضافی بسوزونین.    

 مصرف روزانه خردل باعث سوزوندن کالری و لاغری می شه

 

 

منبع :

پاسخی بگذارید

بستن منو