ادویه های لاغرکننده | ادویجات

آدمایی که دنبال لاغری هستن به هر دری میزنن تا چند کیلوگرم وزن کم کنن. این وسط کم نیس تعداد آدمایی که با روشای تقریبا خطرناکی مانند رژیمای لاغری نادرست و سخت، مصرف قرصای لاغری یا حتی تیغ جراحی تلاش دارن خود رو به وزن ایده آل برسانند. از ما می شنوین سلامتی خودتون رو به خطر نیاندازید و با اصلاح روش تغذیه خود به هدفتون برسین.
 
اگه به دنبال یکی از اون روشای مطمئن و بدون خطر واسه خوش اندامی می گردید به اودیه ها اعتماد کنین؛ یعنی ادویه های ارائه شده در این مقاله رو به برنامه غذایی تون اضافه کرده و با اصلاح تغذیه و ورزش، هم خوش اندام شید و هم سالم بمونین. لطفاً با ما همراه باشین تا با ۷ ادویه همیار لاغری آشنا شید.
 
محققان چه میگن؟
همین اول کار بگیم محققان هلندی فکر می کنن که اودیه ها به دلیل داشتن قدرت چربی سوزی به لاغری کمک می کنن و هم اینکه به دلیل ایجاد احساس سیری باعث می شن که افراد کمتر غذا بخورند. اودیه ها باعث هضم بهتر غذا شده و طعم اونو دلچسب تر می کنن.

 ادویه های همیار لاغری

  

دارچین
دارچین شما رو یاد چه میندازه؟ شله زرد یا کله پاچه؟ که هر دو خیری واسه تناسب اندام ندارن! هر چی باشه باید بدونین که این ادویه رو ملکه ادویه های لاغری می دونن. دارچین ضداشتهاه و می تونه میل شدید به مواد قندی و شیرین رو کنترل کنه. حالا خوبیش اینه دارچین هم اینکه به تنظیم قند خون هم کمک می کنه. حتماً می دونین که بالا بودن قند خون باعث انباشتگی قند به صورت چربی می شه. یافته های بعضی از تحقیقات نشون میده که ترکیب دارچین با عسل باعث تنظیم سوخت و ساز بدن شده و به تناسب اندام کمک می کنه. پیشنهاد می کنیم یه نوک انگشت دارچین به میوه ها اضافه کرده و به عنوان دسر یا میان وعده بخورین. می تونین به چایتون هم دارچین اضافه کنین. چند قطره روغن گیاهی دارچین رو روی یه دستمال تمیز بچکانید و روزانه چندین مرتبه استشمام کنین.

هل
در طب آیورودا (طب سنتی هند) از هل به عنوان یه چربی سوز طبیعی استفاده می کنن. واسه اینکه از خواص استثنائی هل بهره مند شید کافیه یک یا چند عدد از این ادویه خوش عطر رو داخل قوری چایتون بندازین و یا یه عدد رو به فنجون قهوه تون اضافه کنین. هم اینکه می تونین یه قاشق چای خوری دانه های ریز هل رو تو یه فنجون آب جوش و در گرما ملایم دم کنین. بعد از غذا یه فنجون از این دم کرده معطرتان رو بخورین و بدون دردسر به هدف لاغری تون نزدیک تر شید.

   

  چوب میخک
چوب میخک هم یکی از اون همیاران لاغری فوق العاده موثره. وقتی که دلتون می خواد ریزه خواری کنین و دنبال چیپس و پفک و یا هله هولهای دیگه می گردید یه عدد چوب میخک رو در دهن گذاشته و شروع به جویدن کنین. درسته که در اول طعم استثنائی و خوبی نمی چشین اما خاصیت بی حس کنندگی ملایم اون خیلی زود پرزهای چشایی رو با طعم اونم جهت می کنه. پیشنهاد می کنیم واسه بهره مندی از خواص بیشتر این ادویه واسه خودتون چای سبز درست کرده و به اون یه عدد چوب میخک، چند دانه هل و هم اینکه یه عدد چوب دارچین (کوچیک) بندازین و بعد از غذا بخورین. این چای معجزه گر خیلی راحت اشتهایتان رو کنترل کرده و به روند چربی سوزی کمک زیادی می کنه.

 زردچوبه
در مورد خواص زردچوبه میشه مقاله ها نوشت. این ادویه زرد که در هر آشپزخانه ای پیدا می شه علاوه بر اینکه سطح سلامتی رو پیشرفت میده، به جذب و هضم هر چی بیشتر چربیا کمک زیادی می کنه. به همه غذاهایتان زردچوبه اضافه کنین حتی به سسای (سس سرکه) سالادهایتان.

 

 

تخم رازیانه
قرن هاست که تخم رازیانه علاوه بر خواص دیگری که داره به عنوان یه ماده طبیعی ضداشتها معروفه.اگه اشتهایتان زیاده عادت  کنین که روزانه مقداری تخم رازیانه جستجو کنین. این کار باعث هضم راحت غذا شده و هم اینکه به خوشبو شدن نفستون هم کمک می کنه.

 فلفل تند
فلفل رو یه اسلحه واقعی واسه مقابله و حذف چربیا بدونین. به خاطر اینکه شامل ترکیب بسیار قوی به نام «کاپسایسین» است که دخل چربیای اضافه رو می آورد. این ترکیب به افزایش متابولسیم بدن و هم اینکه کاهش اندازه قند خون کمک زیادی می کنه. پیشنهاد می کنیم به غذاهایتان فلفل بزنین به خصوص به منابع غذایی پروتئینی مانند غذاهای شامل مرغ، گوشت و ماهی.

 وانیل
وانیل که باشه عطر و طعم بستنی، کیک، شکلای جور واجور شیرینیا و چیزای دیگه ای به جز اینا تداعی می شه. وانیل یکی از اون ادویه های آرامش بخش فوق العاده واسه مقابله با استرس، اضطراب و نگرانیای روزمره س. این ادویه هم اینکه باعث کنترل گرسنگی شده و میل شدید به پرخوری و هله هوله خوری رو کم می کنه. اگه شمام جزو آدمایی هستین که از روی احساسات غذا می خورید یعنی وقتی که کسل، بی حوصله و یا تنها هستین به سراغ مواد غذایی می رید حتماً وانیل رو وارد برنامه غذایی تون بکنین. پیشنهاد می کنیم به جای قند و شکر به چای و قهوه تون وانیل بزنین و اندازه کالری اونو کم کنین.

 

منبع:tebyan.net

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو