ادویه های مفید برای پیشگیری از سرطان: | تغذیه سالم

 کارشناسان هندی تاکید دارن که بیشتر اودیه ها به دلیل دارا بودن فایده های درمانی به درد بخور و موثر باید به رژیم غذایی روزانه، اضافه شدن.

به گزارش ایسنا، ترکیبات شفابخش موجود در اودیه ها و چاشنیا از بدن در برابر سموم، باکتریا و ویروسا، حفاظت می کنن.

طبق گزارش تاپ هلت ریسورس، دکتر بی . نیرانجان نائیک، مشاور ارشد انکوژی و جراح و متخصص ارشد تغذیه بالینی تو یه مقاله جدید فهرست ادویه هایی رو که بیشترین خاصیت ضدسرطانی رو دارن ارائه کرده و عقیده داره اضافه کردن این چاشنیا به رژیم غذایی روزانه لازمه. این اودیه ها عبارتند از:

زردچوبه که به دلیل دارا بودن ماده به درد بخور کورکومین از رشد سلولای سرطانی پروستات، ملانوم، سرطان سینه، تومور مغزی، سرطان لوزالمعده و سرطان خون جلوگیری می کنه.

رازیانه که پر از فیتو ریزمغذیا و آنتی اکسیدان های قویه و از فعالیت سلولای سرطانی جلوگیری می کنه.

– زعفران هم منبع اصلی یه اسید طبیعی کاروتنوئید دی کربوکسی لیک موسوم به «کروستین» است که از ترکیبات مهم ضد سرطانی موجود در این چاشنی خوراکیه. این اسید نه فقط از رشد سرطان در بدن جلوگیری می کنه بلکه اندازه تومور سرطانی رو خیلی کم می کنه.

– زیره به عنوان ادویه ای واسه کمک به دستگاه گوارش شناخته شده. اما از طرف دیگه دانه های زیره علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی بالا شامل ماده ای موسوم به «تیمو کوئینون» هستن که این ماده هم به نوبه خود افزایش سلولایی رو در سرطان پروستات نقش دارن، کنترل می کنه.

دارچین هم از ادویه های بسیار به درد بخور و پرخاصیته طوری که پزشکان فکر می کنن مصرف نصف قاشق چای خوری دارچین در روز سرطان رو کلا از شما دور می کنه. دارچین یه نگهدارنده غذای طبیعی و منبع غنی از آهن و کلسیمه و در عین حال رشد تومورهای سرطانی رو کم می کنه.

– مرزنجوش هم از ادویه های به درد بخور واسه مقابله با سرطان پروستاته و خواص ضد میکروبی فوق العاده ای داره. یه ماده فیتو شیمیایی موجود در این ادویه با عنوان «کیورستین» رشد سلولای ناقص و مریض رو در بدن محدود کرده و مانند داروی ضد سرطان عمل می کنه.

فلفل قرمز هم یه ادویه پرخاصیت با خواص مسلم ضد سرطانیه اما البته از مصرف افراطی و غیر اصولی اون باید دوری کرد. تحقیقات نشون داده ماده کاسپایسین موجود در فلفل قرمز سلولای سرطانی رو تخریب می کنه و اندازه تومورهای سرطان خون رو خیلی کم می کنه.

زنجبیل هم فایده های درمانی فوق العاده ای داره از جمله اینکه کلسترول خون رو پایین می آورد، متابولیسم بدن رو بهتر کنه و به نابودی سلولای سرطانی کمک می کنه.

علاوه بر موارد فوق بقیه چاشنیا و اودیه ها مثل میخک، سیر، خردل، برگای نعنا، سرکه و آووکادو هم به نوبه خود خواص ضد سرطانی زیادی دارن.

کارشناسان تغذیه و سلامت در ادامه این مقاله چند عادت غذایی به درد بخور واسه مقابله با سرطان اشاره کردن که به قرار زیره:

– حتما برنج قهوه ای رو جانشین برنج سفید کنین.

نون سبوس دار رو جانشین نون سفید کنین.

– به جای مصرف چیپس به عنوان میان وعده پاپ کورن بخورین.

میوه های تازه رو با پوست استفاده کنین.

– واسه مقابله با التهاب در بدن اسیدهای چرب امگا -۳ استفاده کنین.

– به جای روغنای معمولی گیاهی واسه طبخ غذا از روغن زیتون استفاده کنین.

– از مصرف غذاهای بسته بندی، آماده و سرخ شده دوری کنین.

– مصرف نمک فرآوری شده رو کم کنین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو