ادویه های مفید پاییزی | تغذیه سالم

ادویه های به درد بخور پاییزی

با در نظر گرفتن طبع بعضی اودیه ها مصرف اونا در این فصل بسیار مهم و مهمه با به کار گیری اونا می تونین از خیلی از بیماریای پاییزی در امان بمونین چربی و فشار خون خود رو تنظیم کنین و مانع ابتلای خود به دیابت و چربی خون شید دارچین یکی از پرخاصیت ترین ادویه هاییه که باید در فصل پاییز بیشتر استفاده کنین.

وقتی پاییز میاد، بهترین فرصت واسه هممون هستش که با به کار گیری گیاهان طبیعی و ادویه های پاییزی، طعم و عطر خوبی به غذاها بدیم. البته این اودیه ها فقط واسه پاییز نیستن، اما می تونن در پاییز خیلی دلچسب تر باشن.

دارچین یکی از مهم ترین این اودیه ها هستش که امتیازات زیادی واسه سلامتی آدما داره. بررسیای محققان نشون میده که دارچین به تنظیم فشار خون و چربی خون در بین آدمایی که گرفتار به دیابت نوع ۲ هستن، کمک زیادی می کنه. در واقع، دارچین، آنزیمایی رو فعال می کنه که سلولا رو تحریک می کنن، و از این روش باعث می شن که بدن آدم، عکس العمل خیلی موثرتری نسبت به انسولین داشته باشه.

به کار گیری دارچین در قهوه، چای، دسرها، غلات صبحونه، اسموتیا و نون شیرینیای خونگی، واقعا فوق العاده س. حتی می تونین همین امشب دارچین رو به کره بادام زمینی (یا کره مغزهای دیگه) اضافه کنین و اونو همراه با مقداری سیب بخورین تا ببینین چه قدر عالی می شه! با اینکه معمولا دارچین در غذاها و خوراکیا یا نوشیدنیای شیرین خورده می شه، اما بعضی غذاهای دیگه هم با دارچین، طعم خوبی پیدا می کنن.

جوز هندی از ادویه های فوق العاده دیگه ایه که همراه با دارچین، کیفیت بهتری به شما ارائه میده. در واقع، تحقیقات گذشته نشون میدن که جوز هندی می تونه مغز رو واسه مقابله با خستگی و استرس، تحریک کنه. البته لازم نیس جوز هندی رو فقط با دارچین ترکیب کنین، ممکنه ترکیب تازه ای پیدا کنین که با ذائقه شما بیشتر موافق باشه، پس دست به کار شید!

منبع :

پاسخی بگذارید

بستن منو