ادویه های چربی سوزی که لاغرتان می کنند! | رژیم غذایی

آکایران :چربی سوزی و نابود کردن چربی های اضافه بدن یکی از بهترین راه ها واسه کاهش وزن و لاغر شدن است. واسه چربی سوزی احتیاجی به به کار گیری داروهای مضر شیمیایی نیس و می تونین با ادویه های چربی سوز لاغر شید.

با ادویه های چربی سوزی لاغر شید

بنا : همین اول کار بگیم محققان هلندی فکر می کنن که اودیه ها به دلیل داشتن قدرت چربی سوزی به لاغری کمک می کنن و هم اینکه به دلیل ایجاد احساس سیری باعث می شن که افراد کمتر غذا بخورند. اودیه ها باعث هضم بهتر غذا شده و طعم اونو دلچسب تر می کنن. 
البته باید بدونین هیچ ماده غذایی یا روش معجزه گری وجود نداره که یه شبه شما رو تبدیل به مانکن بکنه. خوش اندام شدن نیاز به اراده و برنامه ریزی درست داره.

 

ادویه چربی سوزی دارچین واسه لاغر شدن

دارچین شما رو یاد چه میندازه؟ شله زرد یا کله پاچه؟ که هر دو خیری واسه تناسب اندام ندارن! هر چی باشه باید بدونین که این ادویه رو ملکهٔ ادویه های لاغری می دونن. دارچین ضداشتهاه و می تونه میل شدید به مواد قندی و شیرین رو کنترل کنه.

حالا خوبیش اینه دارچین به تنظیم قند خون هم کمک می کنه. حتماً میدونید که بالا بودن قند خون باعث انباشتگی قند به صورت چربی می شه. یافته های بعضی از پژوهشا نشون میده که ترکیب دارچین با عسل باعث تنظیم سوخت و ساز بدن شده و به تناسب اندام کمک می کنه. پیشنهاد می کنیم یه نوک انگشت دارچین به میوه ها اضافه کرده و به عنوان دسر یا میان وعده بخورین.

می تونین به چایتون هم دارچین اضافه کنین. چند قطره روغن گیاهی دارچین رو روی یه دستمال تمیز بچکانید و روزانه چندین مرتبه استشمام کنین.

 

ادویه چربی سوزی هل واسه لاغری

در طب آیورودا (طب سنتی هند) از هل به عنوان یه چربی سوز طبیعی استفاده می کنن. واسه اینکه از خواص عالی هل بهره مند شید کافیه یک یا چند عدد از این ادویهٔ خوش عطر رو داخل قوری چایتون بندازین و یا یه عدد رو به فنجون قهوه تون اضافه کنین. هم اینکه می تونین یه قاشق چای خوری دانه های ریز هل رو تو یه فنجون آب جوش و در گرما ملایم دم کنین. بعد از غذا یه فنجون از این دم کردهٔ معطرتان رو بخورین و بدون دردسر به هدف لاغریتان نزدیک تر شید.

 

چوب میخک یه چربی سوز عالی واسه لاغر شدن

چوب میخک هم یکی از اون همیاران لاغری فوق العاده موثره. وقتی که دلتون می خواد ریزه خواری کنین و دنبال چیپس و پفک و یا هله هوله های دیگه می گردید یه عدد چوب میخک رو در دهن گذاشته و شروع به جویدن کنین.

درسته که در اول طعم عالی و خوبی نمی چشین اما خاصیت بی حس کنندگی ملایم اون خیلی زود پرزهای چشایی رو با طعم اونم جهت می کنه.

پیشنهاد می کنیم واسه بهره مندی از خواص بیشتر این ادویه واسه خودتون چای سبز درست کرده و به اون یه عدد چوب میخک، چند دانهٔ هل و هم اینکه یه عدد چوب دارچین (کوچیک) بندازین و بعد از غذا بخورین. این چای معجزه گر خیلی راحت اشتهایتان رو کنترل کرده و به روند چربی سوزی کمک زیادی می کنه.

 

زردچوبه یه ادویه عالی واسه چربی سوزی و لاغر شدن

در مورد خواص زردچوبه میشه مقاله ها نوشت. این ادویهٔ زرد که در هر آشپزخانه ای پیدا می شه علاوه بر اینکه سطح سلامتی رو پیشرفت میده، به جذب و هضم هر چی بیشتر چربیا کمک زیادی می کنه. به غذا هاتون زردچوبه اضافه کنین تا اثرات اونو ببینین.

 

چربی سوزی به نام تخم رازیانه

قرن هاست که تخم رازیانه علاوه بر خواص دیگری که داره به عنوان یه مادهٔ طبیعی ضداشتها معروفه. اگه اشتهایتان زیاده عادت کنین که روزانه مقداری تخم رازیانه جستجو کنین. این کار باعث هضم راحت غذا شده و هم اینکه به خوشبو شدن نفستون هم کمک می کنه.

 

چربی سوزی با فلفل تند واسه لاغر شدن

فلفل رو یه اسلحه واقعی واسه مقابله و حذف چربیا بدونین. به خاطر اینکه شامل ترکیب بسیار قوی به نام «کاپسایسین» است که دخل چربیای اضافه رو می آورد. این ترکیب به افزایش متابولسیم بدن و هم اینکه کاهش اندازه قند خون کمک زیادی می کنه. پیشنهاد می کنیم به غذا هاتون فلفل بزنین به خصوص به منابع غذایی پروتئینی مانند غذاهای شامل مرغ، گوشت و ماهی.

 

 وانیل و چربی سوزی

وانیل که باشه عطر و طعم بستنی، کیک، شکلای جور واجور شیرینیا و چیزای دیگه ای به جز اینا تداعی می شه. وانیل یکی از اون ادویه های آرامش بخش فوق العاده واسه مقابله با استرس، اضطراب و نگرانیای روزمره س.

این ادویه هم اینکه باعث کنترل گرسنگی شده و میل شدید به پرخوری و هله هوله خوری رو کم می کنه. اگه شمام جزو آدمایی هستین که از روی احساسات غذا می خورید یعنی وقتی که کسل، بی حوصله و یا تنها هستین به سراغ مواد غذایی می رید حتماً وانیل رو وارد برنامهٔ غذاییتان بکنین. پیشنهاد می کنیم به جای قند و شکر به چای و قهوه تون وانیل بزنین و اندازه کالری اونو کاهش بدین.

 

 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

بستن منو